Sadece Nefes Alanların Anlayabileceği 7 Şey


Günlük hayatta çoğumuz nefes alıp veriyoruz. Nefes alıp vermek süreci oldukça zorlu ve insanı yoran, ortalama 70 yılda da öldüren bir süreç. Bu nedenle sadece onların anlayabileceği bazı durumlar söz konusu.

1. Bir buruna ya da ağıza ihtiyaç duyarlar.


Oksijenin vücuda alınması için burun ya da ağız gereklidir. Gazın vücuda alınma süreci zorlu ve emek isteyen bir süreçtir.

2. Oksijenin mutlaka akciğerlere gitmesi gerekir.


Bir gaz nasıl oluyor da ciğerlere gidiyor ve orda dönüşüme uğruyor... Vaov! Bu gerçekten çok ilginç ve ZORLU!!!

3. Oksijen gazı yakıcı bir gaz olduğu için hayati tehlike barındırıyor!


Oksijen bildiğiniz gibi yakıcı bir gaz. Vücuda girdiği andan itibaren ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalıyoruz ama neden ölmüyoruz?

4........

Tamam bu kadar yeter...

Bu liste siteleri benim ilgimi çok çekti son zamanlarda ve her konuda liste yapıldığını görünce ben de bir liste yaptım.

Listeler neden ilgimizi çeker?

Benim bu konuda bir düşüncem var.

İnsanlar düzenli olmaya eğilimlidir. Dağınık olduğu durumlar olsa dahi, ilk değişim düzenli olmayla başlar. Çevrenizde vardır. Hayatını değiştirmeye karar vermiş insanlar önce evlerini ve dağınık odalarını toparlar. Çünkü bu rutin onlara ilk tatmini yaşatır.

Liste yapmak ve listeleri okumak, kişiye ilerleme hissi verir. Anthony Robbins, insanın gelişimindeki temel ihtiyaçlarından birisinin de "ilerleme" olduğunu söylemiştir. İnsanlar ilerleme duygularını kaybettiklerinde, depresyona girmeye daha yatkın olurlar. Bunu da emekli olan veya iş kaybı yaşayan insanlarda görebilirsiniz.

Bu nedenle listelerin, hem yapması zevklidir hem de okuması.

#liste #MustafaOğulcanAlımcı

3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Son Yazılarım

  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz YouTube Simgesi
  • Beyaz Instagram Simge