Elbet bir yalana inanacaksın, en azından işe yarar olsun!


Geleceğe dair planlanan her şey yalandır. "Şu olacak!" diyen insanlar, sadece inançları gereği bu sözleri söylerler. Bunun tam tersi de doğrudur. "Şu olmayacak!" dediğin zaman da herhangi bir kanıta dayalı konuşmuş olmazsın. Sadece geçmişteki verilerlden oluşturduğun, değişmesi an meselesi olan durumlardan arta kalmış inanç sisteminle vardığın sonuç sana bunu söyletmiştir.

Plasebo etkisini bu fikre örnek olarak gösterebiliriz.

Hap şeklindeki bir çikolatanın baş ağrısına iyi geleceğini söylediğiniz biri onu suyla birlikte yutarsa, etki edecektir.

Normal ilaçların fizyolojik etkisi, Plasebo etkisinin %30 üzerinde olması niteliği taşımak zorundadır.

İnanmak bu denli güçlüdür!


Başarılı olmak isteyen biri hangi yalanlara inanmalıdır?

Bence 3 tane temel yalan var!

1) BAŞARI KAÇINILMAZDIR!

Hedeflediği her neyse, eninde sonunda ulaşacağına inanan biri mutlaka başarır! Başarının, çabalayan ve bunun için sorumluluk almayı sürdüren birisine geleceğine inanması, muhteşem bir seçimdir. Bu yalan, sonunda doğru çıkacaktır.

2) BAŞARISIZLIK YOKTUR, SONUÇLAR VARDIR!

Her denemeden sonra, kendini başarısız hissedersen, bu yalana inanmış olursun ve bir gün haklı çıkarsın. Onun yerine deneyip de başarısız olduğun her an, bunun yalnızca bir sonuç olduğunu kendine hatırlatmalısın!

3) HAYATTAKİ HER ŞEY AMACIMA HİZMET EDİYOR!

Kendini küçük gören insan çoktur. Yetersiz hissetmek, "Nasılsın?" diye sorulduğunda "Eh işte..." diyen insan sayısından birkaç tane ülke çıkabilir. Ama bu da bir yalndır ve inanan kişi sonunda, başarısızlık sonuçlarını yaşar!

Başarılı olmak isteyen biri, hayatındaki her dinamiği mutlaka avantaja çevirmelidir. Olumsuzluklar olsa bile ucundan bir yerden mutlaka yakalamalı ve kendi hedefine giden bir yol olarak görmelidir.

Bu ayın benim için Anthony Robbins ayı olduğunu söylemiştim. "Başarının 7 Yalanı" yazısından ilham alarak bugünkü yazıyı yazdım.

Size önerim "Sınırsız Güç" kitabını mutlaka okuyun.

Selametle!

#başarı #başarıbilimi #anthonyrobbins #sınırsızgüç #başarınınyolu

14 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Son Yazılarım

  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz YouTube Simgesi
  • Beyaz Instagram Simge