Not Tutmak - 3

Bu yazılar yine onlarca farklı soruya cevap vermekten oluşuyordu.


"Dönem devam ederken kısıtlamalar gelirse ne olacak?"

- Oldu. Dönemimizin üçüncü ayında 20 yaş altı çocukların dışarı çıkma saatini 13.00-16.00 arası olarak belirlediler. Fakat ben buna hazırlıklıydım ve bu soruya verdiğim cevap aslında bu sorun daha yaşanmadan çözmeme neden olmuştu. Çünkü kayıt formunda böyle bir durum yaşandığında yapılacak yeni program hakkında bilgiler vermiştim.


"Dönem devam ederken tam kapanma olursa ne olacak?

-Bu yaşanmadı ama yaşanmayacak anlamına gelmiyor. Bu nedenle yine kayıt formunda böyle bir durum yaşandığında nasıl bir uzaktan eğitim uygulanacağını ayrıntılı olarak belirttim. Ayrıca tam kapanma sonrası yeniden normalleşme sürecinde derslerin telafisi üzerine de bilgiler verdim.


Not tutma alışkanlığı aslında hayatımı analiz etmeme neden oluyor. Belirsizliğimi ortadan kaldırıyor, hayatımın gidişatını öngörülebilir hale getiriyor. Böylece kendimi daha güvende, sakin ve emin hissediyorum. Ha bu hiç planlamayıp olan muhteşem gelişmeler de oluyor tabi. Bunları da güzel anılar olarak kaydediyorum.


Not tutma alışkanlığım, hayatımın sonuna kadar benimle olacak. Bundan eminim. Beni meraklandıran şey ise gelecekte bu alışkanlığım nasıl dönüşecek? Sanıyorum benim gelişmemle, değişmemle o da kendini dönüştürecek. Belki de not tutma alışkanlığım beni başka bir Mustafa'ya dönüştürür.


SON OLARAK


Fikirlerinizin, hayallerinizin, hedeflerinizin veya kafanızda dolanan iyi-kötü düşüncelerinizin gerçeğe dönüştüğü ilk yer defterlerinizdir. Kafanızda dolanacağına deftere dökülsünler.


Bir sorununuz mu var? Yazın. Sonra ona bakın. Farklı pencerelerden çözüm arayın. Çünkü problemin içinde çözüm yoktur. Çözüm için problemin dışında olmanız gerekir.Bir projeniz mi var? Yazın. Projenizi etraflıca inceleyin. Bir uygulama planı oluşturun. Heyecanınız artacak ve harekete geçeceksiniz.


Ayrıca not tutmak ile ilgili sormak istedikleriniz olursa bana her zaman yazabilirsiniz.

1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Son Yazılarım

  • Beyaz Facebook Simge
  • Beyaz YouTube Simgesi
  • Beyaz Instagram Simge